O projektu Blízká

Pohodlí a spokojenost začíná výběrem té správné lokality tak, aby splňovala veškerá vaše očekávání a požadavky. Rezidence Blízká nabízí příjemné bydlení ve stále oblíbenějším Karlíně. Místní zástavbu částečně tvoří původní domy s historií dlouhou několik dekád i staletí, a částečně moderní objekty, které začaly osídlení této čtvrti zahušťovat až během posledních dvaceti let. Díky tomuto jedinečnému architektonickému koktejlu má dnešní Karlín specifickou atmosféru a je bezesporu místem, kde to žije. Budovy na Blízké svou cihlovou fasádou ctí okolní původní zástavbu a dokonale do ní opticky zapadají. Rezidence Blízká tak propojuje důraz na funkčnost a pohodlí bydlení s kontinuitou a osobitostí Karlína. 

Blízká občanská vybavenost

Blízká občanská vybavenost

Každodenní povinnosti a starosti se v Karlíně dají zvládat pohodlně, s úsměvem a radostí. Děti mají svoje školy a školky doslova za rohem, nabídka obchodů a služeb je nepřeberná. Dům dětí a mládeže Karlínské Spektrum nabízí volnočasové kroužky, kurzy a další aktivity pro děti i dospělé. Na Karlínském náměstí se konají pravidelné trhy a bývá také dějištěm kulturních akcí. Věřící najdou útočiště v římskokatolickém kostele sv. Cyrila a Metoděje, který patří mezi největší církevní stavby 19. století v Čechách.

Parky, gastronomie i kultura na dosah

Karlín své obyvatele hýčká. Nabízí jim doslova na každém kroku množství kvalitních restaurací, kaváren, sportovního i kulturního vyžití. Pražané sem jezdí za pochoutkami české i světové kuchyně, lahodnou kávou, domácím pečivem a samozřejmě i za kulturními událostmi v oblasti divadla, filmu, hudby nebo výtvarného umění. Pejskaři a rodiny s dětmi najdou klid v místní zeleni, sportovci uvítají cyklostezky, golfové hřiště, park na discgolf, skatepark a další místní multifunkční areály.

Parky, gastronomie i kultura na dosah
Komfortní bydlení

Komfortní bydlení

Zdravé bydlení vždy skýtá možnost nadechnout se čerstvého vzduchu. Z toho důvodu náleží ke každé bytové jednotce také balkon, v případě přízemních bytů vlastní předzahrádka a v nejvyšších podlažích prostorná terasa. Už můžete pomalu začít plánovat grilovací párty nebo pěstitelské práce. Aby měl skutečně každý obyvatel dostatek prostoru, čítá rezidence celkem pouze 228 bytů.

Domov v sousedství Vítkova

Nad Rezidencí Blízká se jako přirozená dominanta tyčí vrch Vítkov. Národní památník a jeho přilehlý park se stal oblíbeným cílem relaxačně-naučných vycházek nebo projížděk na kole či inline bruslích. Pomník Jana Žižky z Trocnova patří mezi největší jezdecké sochy na světě a ze svého strategického umístění nabízí oslnivý výhled na Prahu. Neméně zajímavý je i pohled na tento pomník z odstupu pouze několika schodů, obzvláště pak za nočního osvětlení. Za návštěvu samozřejmě stojí také samotná funkcionalistická budova národního památníku na Vítkově včetně občerstvení v místní kavárně.

Domov v sousedství Vítkova