O lokalitě

Pohodlí a spokojenost začíná výběrem té správné lokality tak, aby splňovala veškerá vaše očekávání a požadavky. Rezidence Blízká nabízí příjemné bydlení ve stále oblíbenějším Karlíně. Místní zástavbu částečně tvoří původní domy s historií dlouhou několik dekád i staletí, a částečně moderní objekty, které začaly osídlení této čtvrti zahušťovat až během posledních dvaceti let. Díky tomuto jedinečnému architektonickému koktejlu má dnešní Karlín specifickou atmosféru a je bezesporu místem, kde to žije. Budovy na Sluncové svou cihlovou fasádou ctí okolní původní zástavbu a dokonale do ní opticky zapadají. Rezidence Blízká tak propojuje důraz na funkčnost a pohodlí bydlení s kontinuitou a osobitostí Karlína.

vybíráme pro vás

Karlín

Karlín

Největšího novodobého rozkvětu se Karlín dočkal až po ničivých povodních roku 2002. Od té doby tu vyrostla spousta moderních staveb, došlo k revitalizaci nábřeží a celkově se tato čtvrť zútulnila. Domy Blízká se nacházejí v sousedství Invalidovny, jíž se po záplavách také dostalo potřebné rekonstrukce. Nyní je nejen zajímavou místní pamětihodností, snadným orientačním bodem, ale díky uzlu MHD také poskytuje rychlé dopravní spojení s ostatními částmi města. Místní občanská vybavenost je skvělá, což se týká nejen obchodů a služeb, ale také místních mateřských a základních škol. Karlínskou adresu pro své působiště dnes volí stále více prestižních firem a vy se tak ocitnete v té nejlepší společnosti. Umístění Rezidence Blízká je lukrativní a zároveň příjemné pro život.

Tady to žije

Karlín do rozšířeného centra města bezesporu patří. Samotnému centru Prahy je na dosah svým geografickým umístěním, a v mnoha ohledech už jej dokonce předčil. Stal se čtvrtí, která je příjemná k bydlení, ale také vyhledávaným cílem výprav za dobrým jídlem, pitím a zábavou. Proslul svou hustou sítí vyhlášených gastropodniků, pekáren, kaváren, kulturních institucí, pořádáním nejrůznějších festivalů, farmářských trhů a dalších zajímavých akcí. Jistotu nevšedního zážitku zaručuje Hudební divadlo Karlín; filmové projekce nabízí kino Aero; tuzemské i světové hvězdy jezdí koncertovat do skvěle ozvučeného komplexu Forum Karlín; bohoslužby se tradičně konají v římskokatolickém kostele sv. Cyrila a Metoděje; festivaly, výstavy, ale i plážový volejbal a další plejádu sportovního a kulturního vyžití nabízí areál Kasárna Karlín. Karlín je zkrátka čtvrtí, kde to žije a dává svým obyvatelům každý den pocítit, že si pro své bydlení jen těžko mohli vybrat lepší místo. Za zábavou už nebudete muset nikam dojíždět, epicentrum dění vám v Rezidenci Blízká bude ležet přímo u nohou.

Tady to žije
Aktivity

Aktivity

Karlín ovšem nabízí ještě mnohem víc. Okrajová část této pražské čtvrti zajišťuje dostatek klidu pro nerušené soukromí, romantické procházky, či sportovní vyžití. Na sever od Blízké tyto možnosti skýtá zeleň podél břehu Vltavy, meandr přístavu Rohanského ostrova nebo nedávno zbudované psí hřiště. Jižním směrem pak doslova za pár minut dojdete k vyústění nově zbudované inline a cyklostezky, která vede přes vrch Vítkov až k Hlavnímu nádraží. Vítkov si oblíbili nejen sportovci, ale také rodiče s dětmi, pejskaři i další obyvatelé města, kteří tu nacházejí ideální relaxační zónu s jedinečným výhledem na Prahu. V budově Národního památníku si můžete připomenout kulturně-historické souvislosti, a také příjemně posedět a vychutnat si občerstvení v místní kavárně Café Vítkov. Pokud holdujete golfu, nabízí Karlín hned dvě lokality: Driving Range Rohanský ostrov nebo indoor golf v hotelu Čechie a pro milovníky discgolfu je tu DiscGolfPark Krejcárek. Volnočasové aktivity, odpočinek v klidném zázemí a unikátní panorama Prahy – to vše budete mít z Blízké nadosah.

Spojení

Ať už vás čeká cestování do práce nebo třeba za přáteli, všude budete včas. Dopravní propojení se světem je tu nadstandardní: na zastávku metra i tramvaje dojdete pěšky za 10 minut (zastávky Urxova, Křižíkova, Invalidovna), pohodlně se odsud cestuje také autem, přívozem nebo třeba po cyklostezkách. Cyklotrasa A252 tuto lokalitu pohodlně propojuje s centrem města – dojedete po ní z Invalidovny na náměstí Republiky. V budoucnu je připraveno prodloužení této trasy přes Palmovku až do Vysočan. Nic tedy nebrání tomu, abyste nasadili helmu a objevovali krásy Prahy na kole. Z Rezidence Blízká to máte prostě blízko všude.

Málokterá část Prahy v sobě dokáže propojit splnění veškerých požadavků, které na moderní bydlení dnešní doba klade. Pokud novodobý Karlín ještě pořádně neznáte, rozhodně si ho zamilujete. Genius loci je zde silný, omamný a nezaměnitelný. A vy to odsud budete mít blízko do práce, za nákupy, za zábavou, za přáteli, do centra, za kulturou i do přírody. Blízká je vaše klidné bydlení v centru dění.

Spojení